Kozie kolostrum 

CAPRAMILK®                                                                       Capraderm®


 CAPRAMILK® je produkt s vysokým obsahom kozieho kolostra od výrobcu prírodnej zdravotnej kozmetiky CAPRADERM® s obsahom kozieho kolostra, kozej srvátky, kozieho mlieka overených klinickým testovaním dermatologického inštitútu experimentálnej dermatovenerológie, záverom ktorých bol preukázaný pozitívny účinok v dermokozmetickej starostlivosti o pleť v kombinácii dermatologickou liečbou. Taktiež je výrobcom doplnkov pre zvieratá, vyrobených na báze kozieho mlieka CAPRAVERUM®.

CAPRAMILK®

Kozie mlieko a jeho zázračné účinky na vaše zdravie


Kozie mlieko je jedným z najčastejšie konzumovaných druhov mliečnych výrobkov na svete. Takmer tri štvrtiny svetovej populácie konzumuje kozie mlieko. Je to čiastočne spôsobené jednoduchosťou chovu kôz na rozdiel od kráv, preto v mnohých krajinách ľudia uprednostňujú kozie mlieko pred kravským mliekom.

No konzumáciou to nekončí, kozie mlieko slúži aj na výrobu kozmetiky.

V porovnaní s kravským alebo rastlinným mliekom, je kozie mlieko hustejšie a krémovejšie. Okrem toho má viac živín, ktoré môžu ponúknuť zdravotné benefity.

Táto alternatíva kravského mlieka nabitá vitamínmi a minerálmi je šetrnejšia k žalúdku a poskytuje riešenie pre ľudí s citlivosťou na laktózu. A verte či nie, kozie mlieko má v skutočnosti bližšie k ľudskému mlieku ako kravské. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o kozom mlieku a jeho benefitoch.

Kým čerstvé kozie mlieko a čerstvé kravské mlieko majú porovnateľnú chuť a obsah živín, kozie mlieko má menšie častice tuku, ktoré v žalúdku vytvárajú menšiu a mäkšiu tvarohovú hmotu. Malé, mäkké "tvarohy" sú rýchlejšie rozložené žalúdočnými enzýmami, vďaka ktorým je kozie mlieko ľahšie stráviteľné.

Nie je prekvapujúce, že ľudia, ktorí majú problémy s trávením pri kravskom mlieku, prejdú na kozie kvôli nižšej záťaži pre tráviaci systém.

V závislosti od vášho životného štýlu môže byť kozie mlieko lepšou voľbou ako kravské alebo rastlinné mlieko, pretože ponúka množstvo výhod, ako napríklad:

  • je ľahšie stráviteľné,
  • menšie riziko alergií na mlieko,
  • slúži ako prírodné probiotikum,
  • zdroj vitamínov a minerálov,
  • riadi hladinu cholesterolu,
  • posilňuje imunitu,
  • regeneračné účinky


Capraderm®

Každodenná starostlivosť o pokožku tela a tváre je kľúčom k nášmu celkovému zdraviu a psychickej pohode. Charakteristické pre jedinečnú zdravotnú kozmetiku CAPRADERM® je vysoká účinnosť a žiadaný liečebný účinok. Pri testovaní prípravkov renomovanými odborníkmi z Inštitútu klinickej a experimentálnej dermatovenerológie, s.r.o. (IKEDV, s.r.o.) neboli zistené žiadne nežiadúce účinky, komplikácie či nežiadúce lokálne reakcie. Hlavná účinná látka výrobkov CAPRADERM® je natívne kozie kolostrum, produkované z nášho slovenského šlachtiteľského chovu kôz, plemena slovenská biela krátkosrstá. Liečbu rôznych chorôb, ekzémov, psoriázy, seborei, akné, ponúka´jú kúpeľové prísady značky CAPRADERM® Balneum. Jedinečné zloženie kúpeľových prísad s kozím kolostrom, kozej srvátky, kozieho mlieka v kombinácií s morskou soľou upokojujú, regenerujú, upravujú prirodzený kožný mikrobióm, pH kože a slizníc. Sú vhodné pre všetky typy pleti vrátane citlivej pleti. Zmyslový zážitok balneoterapie dotvára citlivý výber prírodnej esencie s nádhernou vôňou levandule a vôňa (provence).

Sortiment značky CAPRADERM® ponúka inovatívnu a účinnú starostlivosť o pleť, ošetruje suchú, zečervenanú a svrbiacu pokožku, atopickú pokožku počas chronických fáz i vo fáze akútnych prejavov. Redukuje nerovnomerné zafarbenie pleti pri poruchách pigmentácie pričom stimuluje vlastné reparečné procesy. Chráni pleť pred predčasným stárnutím, skvalitňuje proces bunkovej regenerácie, redukuje jemné vrásky. Produkty majú prirodzenú vôňu prirodzených prírodných ingrediencií.

Prípravky boli vyvinuté na základe: 

- znalosti fyziológie

- prelomového výberu účinnej aktívnej zložky, natívneho kozieho kolostra

- dermatologických, medicínskych vlastností kľučových aktívnych zložiek zabezpečujúcich ich prienik do kožných buniek v požadovanom, využiteľnom množstve

- správna viskozita zabezpečuje najlepšie vlastnosti pre aplikáciu príjemného pocitu pri použití