5L - Odhrdzovač s tanínom pasivátor

Top produkt

1. Zbavenie povrchu korózie

Základným predpokladom pre účinné chemické odhrdzovanie je vždy mechanická predúprava spočívajúca v odstránení voľnej korózie a nečistôt. Nasleduje nanesenie odhrdzovača s tanínom, ktorý sa veľmi dobre vsakuje a reaguje tak s koróziou do hĺbky. S ohľadom na pórovitosť materiálu je vhodné ho naniesť v dvoch vrstvách. Odhrdzovač tak vytvorí nepriepustnú pasivovanú vrstvu, ktorá veľmi rýchlo zasychá (do cca 2,5 hod. každá aplikácia).

2. Zabránenie vzniku opätovnej korózie

Pri odstraňovaní koróznych splodín v rámci predúpravy dochádza aj k lokálnemu obnaženiu kovu. Po následnom použití bežným odhrdzovačom na báze anorganickej kyseliny ( chlorovodíkovej, fosforečnej, či sírovej ), je toto prostredie, kde dochádza k opätovnému vzniku korózie. Odhrdzovač s tanínom, takú reakciu nemá a následnú povrchovú úpravu je možné s ohľadom na prostredie vykonať aj po dlhšej dobe. Ďalším kladom je, práve pre absenciu anorganickej kyseliny, možnosť použiť nátery inak nevhodné na minerálne kyslé prostredie.

3. Nezmenená funkčnosť povrchov

Nedochádza k rozpúšťaniu kovu a tým k strate pevnosti, ani k vzniku vodíkovej krehkosti (Pasivátor neobsahuje kyseliny)

4. Bezpečnosť vo vzťahu k životnému prostrediu

Absencia anorganických kyselín umožňuje jeho použitie vo voľnej prírode!

Postup:

Pred použitím pretrepte. Po pred úprave povrchu (ometenie voľnej korózie a nečistôt, a odmastenie - napr. W-Priemyselný) aplikujte náterom, alebo ponorom, a ponechajte do doby zasušenia. Po zasušení postup opakujte. Výdatnosť 500ml pri 18 ° C je v závislosti na vsakovaní-hĺbke korózie 10m až 21m na jednu aplikáciu. POZOR, korózia musí byť odhrdzovačom nasýtená, nepostačuje iba navlhčenie, alebo nástrek! Na povrch je možné ďalej použiť akýkoľvek nevodný náter (napr. FINAL PLUS).

FINAL PLUS - finálný ochranný náter po pasivácii.

Optimálna teplota prostredia aj prostriedku na aplikáciu je 20°C (neaplikovať na priamom slnku). Doba ukončenia penetračných schopností je v rádoch hodín a to v závislosti od teploty.

Čo získate:

- veľmi kvalitnú vrstvu pasivovaného povrchu ( preniká do hĺbky korózie )

- modrofialový povlak ( vizáš patiny, ktorú je možné ďalej bez oplachu upravovať - voskovanie, lakovanie)

- konzervačné vlastnosti (pri uskladnení na suchom mieste odolá korózii mnoho mesiacov)

- vynikajúci podklad pre akýkoľvek finálny náter (mimo pokovovania)

- nerozpúšťate kov a neznižujete životnosť materiálu ( neobsahuje kyseliny )

Vhodnosť aplikácie:

-povrchy, kde je nemožná alebo nevhodná aplikácia tryskania, napr. reštaurátorstvo veteránov

-historické povrchy

-povrchy, kde je nežiaduce úbytok materiálu

-povrchy, pri ktorých sú nežiaduce zmeny povrchových vlastností

-povrchy, kde sú žiadané konzervačné vlastnosti medzi jednotlivými procesmi

Pozor: zabráňte kontaktu prípravku s deťmi!


Objem: 5L

94,30 €
cena vrátane DPH nezahŕňa cenu dopravy
Skladom

Najčastejšie otázky

Dobrý deň, chcem sa opýtať či je to nejaká obdoba starého odhrdzovača T a ako vlastne funguje? Ďakujem Mirek, Ostrava.

Odhrdzovač s tanínom je novou, značne vylepšenou verziou odhrdzovača T. Popis funkčnosti je popísaný na našej stránke, len v skratke, dôsledné prenikanie korózií až do mikropórov, jeho usadenie a premena korózie na pasívne tanáty.

Zdravím, mám hrdzavé auto, konkrétne mi ide o koróziu podvozku, potrebujem nejaký účinný odhrdzovač, môžem použiť váš odhrdzovač tanínom?

Áno, ale je nutné pred použitím odstrániť nečistoty z povrchu, napr. asfalt, bahno, tak aby sa odhrdzovač s tanínom dostal ku korózii a mohol jej preniknúť.

Dobrý deň, ako mám sa mám zbaviť hrdze , konkrétne na vrátach, je na to potom použiteľná farba na kov, alebo farba na koróziu?

Po očistení povrchu, aplikovať štandardne v dvoch vrstvách odhrdzovač s tanínom. Potom by sme odporučili farbu na koróziu. Je pružnejšia a na plechy sa hodí lepšie.