Zdravý životný štýl


Zdravý životný štýl je neoddeliteľnou súčasťou dobrého zdravia a spokojnosti. Tento životný štýl sa začína stávať čoraz častejším vo všetkých demografických skupinách a môže byť veľmi prospešný pre celkové zdravie. To zahŕňa zdravé stravovacie návyky, zdraviu prospešnú fyzickú aktivitu, zdravú psychologickú pohodu, rovnako ako vyhýbanie sa škodlivým návykom, ako je fajčenie a pitie alkoholu. Jednou z najdôležitejších súčastí zdravého životného štýlu je výživná strava. To znamená jesť potraviny, ktoré majú bohatú nutričnú hodnotu a ktoré dokážu poskytnúť telu správnu výživu. Táto strava by mala byť bohatá na ovocie, zeleninu, celozrnné obilniny, bielkoviny, zdravé tuky a vlákninu. Okrem toho by ste mali zahrnúť do svojej stravy aj niektoré zdravé prísady, ako je sušené ovocie, orechy, včelie produkty, oleje a maslá na prírodnej bázy, bylinky. Tieto potraviny sú bohaté na vitamíny, minerály, antioxidanty a stopové prvky, ktoré pomáhajú udržiavať zdravie.


Sušené ovocie

Sušené ovocie je ideálnym spôsobom ako doplniť energiu a zároveň užívať si chutné zdravé pochúťky. Sušené ovocie má vysoký obsah energie a obsahuje oveľa viac vlákniny ako to surové. Okrem toho sušené ovocie má bohatú zásobu vitamínov A, C, E, železo. Sušené ovocie je aj skvelým spoločníkom na vaše cesty, alebo skvelou pochúťkou, ktorú si môžete vychutnať kedykoľvek.


Orechy

Orechy = prírodný zdroj vysokej energetickej hodnoty Orechy sú jednou z najstarších a najzdravších potravín, ktoré ľudstvo kedy spoznalo. Môžu byť často nájdené v starovekých civilizáciách, ako sú Mezopotámie, Egypt a Grécko. Používali sa ako hlavné jedlo, ale taktiež sa z nich vyrábali nástroje, riad a ozdoby. Orechy, alebo tiež "olejniny", sú všeobecne definované ako malé, sladké alebo slané plody, ktoré sa zberajú v kôre. Existuje mnoho druhov orechov, ktoré môžu byť konzumované samostatne alebo použité v kuchyni.


Obilniny

Obilniny sú báječným zdrojom potravy a tiež cennou surovinou v ľudských diétach po celom svete. Sú výživné a plné zdraviu prospešných látok, a preto ich konzumácia môže prispieť k zlepšeniu celkového zdravia. Obilniny sú zdrojom sacharidov, vlákniny, bielkovín, zdravých tukov, vitamínov a minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie. Ich konzumácia môže prispieť k zníženiu rizika mnohých ochorení, vrátane cukrovky, ochorení srdca a rakoviny.


Bylinky

Bylinky - Prírodný liek, ktorý vás uzdraví Bylinky sú veľmi starým a účinným spôsobom, ako liečiť rôzne zdravotné problémy. Vďaka ich prírodným účinkom môžu byť použité ako na prípravu liekov, tak aj na samoliečbu. Bylinky môžu priniesť niekoľko výhod, vrátane zmiernenia bolesti, zlepšenie trávenia, zvýšenie imunity a zníženie stresu. Bylinky sa všeobecne používajú na liečbu rôznych podmienok, ako sú astma, cukrovka, ekzémy, alergie, únava, opuchy, nespavosť, horúčka, nádory a mnoho ďalších. Okrem toho sú ich účinky veľmi široko používané pri liečbe stresových podmienok, vrátane úzkosti, depresie, migrény a ďalších. Používanie byliniek je staré ako ľudstvo samo. Už v čase starovekého Egypta boli bylinky používané na liečbu mnohých chronických a akútnych stavov. V priebehu storočí sa bylinky stali rozšíreným prostriedkom pri liečbe mnohých zdravotných podmienok a stále sú. Bylinky môžu byť používané buď čerstvé, sušené alebo vo forme čaju.


Oleje a maslá

Oleje a másla sú dve rôzne potraviny, ktoré majú pre vás prínos. Obe sú bohaté na tuky a dôležité pre dobré zdravie a výživu. Aj keď sú oba tuky, majú odlišné vlastnosti a môžu byť použité na rôzne účely. Oleje sú tukové tekutiny, ktoré sa nachádzajú vo veľkom množstve rastlinných zdrojov, ako je slnečnica, olivy, rakytník, sezam, šípky, céder a ďalšie. Oleje sú bohaté na mononenasýtené mastné kyseliny a majú vysokú nutričnú hodnotu. Sú skvelé na varenie, pečenie, vyprážanie a dochucovanie. Maslá sú tuky, ktoré sú vyrábané z mlieka. Maslo je bežná ingrediencie vo varení, pečení a dochucovaní. Maslo obsahuje veľké množstvo tuku a kalórií, takže by sa malo spotrebovať v obmedzenom množstve. Máslo je bohaté na nasýtené a trans-tukové kyseliny, ktoré majú negatívny vplyv na zdravie. Oleje a másla sú bohaté na tuky a majú vysoký obsah kalórií.

Včelie produkty

Včelie produkty sú jedinečné produkty, ktoré sú vyrobené pomocou včelích produktov, ako je med, vosk a propolis. Včelie produkty sú prirodzenou a zdravou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spôsoby, ako posilniť imunitný systém, zmierniť príznaky alergií alebo zlepšiť trávenie. Včelie produkty sú tiež všeobecne k dispozícii po celom svete a sú často lacnejšie ako konvenčné lieky. To je dôvod, prečo sa stali tak populárne v zdravotnej starostlivosti.